Poliya

215 Beyaz Yüksek Performans Marin Jelkotu

Fiyat
:
456,00 TL
Planlanan Teslimat
:
18.06.2024
Paylaş:
 • Açıklamalar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Teknik Özellikler
 • ÜRÜN AÇIKLAMASI

  215 9010 Beyaz Performans Marin Jelkotu birim fiyatı 1 kilogram olarak hesaplanmıştır.

  215-Şeffaf Performans Marin Jelkotu; ISO, NPG, akrilik esaslı yapısı ile tiksotropik, hızlandırıcı ihtiva eden, max. UV ve atmosferik koşullara dayanım sağlayan, yüksek performans jelkotudur. Özellikle denizcilik sektöründe tekne, yat, cankurtaran filikaları, kurtarma botları, katamaran, jet ski, sahil güvenlik botları yapımında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca otomotiv sektöründe karavan, rüzgarlık, sonradan boyanmayacak küçük ticari araçlar gibi renkli, parlak, yüzey düzgünlüğü istenen yerlerde kullanıma uygundur. Kimyasal, mekanik erozyon ve ısı dayanımı ile birlikte esneklik özelliğinin de önemli olduğu her türlü alanda uygulanabilir. Lloyd’s Register onayına sahiptir.

  Raf ömrü ve saklama koşulu:

  Raf ömrü üretim tarihinden itibaren 6 aydır. Ortam sıcaklığı (18°C - 26°C), güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır. Ambalaj açıldıktan sonra hava ile temastan dolayı raf ömrünün 6 aydan daha kısa olacağı unutulmamalıdır. Kullanım kolaylığı: Profesyonel ve hobi kullanımına uygundur. (Güvenlik uyarılarına uyunuz)

  Karışım Oranı (Fırça Tipi)

  Kompozit parçanın yüzey parlaklığı, rengi ve yüzey dayanımı jelkot ile sağlanır. Jelkotlar hızlandırıcı ihtiva ettiği için, sadece MEK-P (sertleştirici) ilave edilmesi yeterlidir. Jelkota 20-25 °C de ağırlığının %1-2 oranında MEK-P (sertleştirici) ilave edilir. Karışım homojen hale gelene kadar 2-3 dakika iyice karıştırılır. Malzeme kullanıma hazırdır. 

  Karışım Oranı (Püskürtme Tipi)

  Kompozit parçanın yüzey parlaklığı, rengi ve yüzey dayanımı jelkot ile sağlanır. Jelkotlar hızlandırıcı ihtiva ettiği için, sadece MEK-P (sertleştirici) ilave edilmesi yeterlidir. Jelkota 20-25 °C de ağırlığının %1-2 oranında MEK-P (sertleştirici) ilave edilir. Karışım homojen hale gelene kadar 2-3 dakika iyice ka MEK-P kimyasalını pastör pipet, MEK-P ölçüm kapları ve hassas tartı yardımıyla dozajlamanız önerilir.

  İdeal jelkot kalınlığı 0,5-0,6 mm olmalıdır. Uygulamada her m² ye 700-800 gr , fırça tipi uygulamada her m² ye 450-550 gr jelkot atmanız gerekir.

  Bu uygulamanın kontrolü için jelkot kalınlığı ölçüm tarağı size yardımcı olacaktır.

  Önemli:

  Kobalt (hızlandırıcı) ve MEK-P (sertleMaştirici) ölçümleri için her zaman ayrı kaplar ve ayrı karıştırma çubuğu kullanınız. Bu iki kimyasal saf olarak bir araya geldiklerinde patlayıcı ve yanıcıdır.

  Jelleşme süresi: (Jelkotun vizkozitesinin, kürlenme sırasında belirli bir noktaya kadar yükselmesi, pelte kıvamına gelme süresidir). 14-18 dakikadır.

  Güvenlik Uyarısı

  Bütün kimyasallarda olduğu gibi ürün güvenlik uyarı ve dosyasını detaylı okuyunuz.

  Bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta;

  Kobalt (hızlandırıcı) ile MEK-P’nin (sertleştirici) direkt temas ettirilmemesidir. Birbiri ile temas ederse, birleşim yanıcı, parlayıcı, patlayıcıdır. Her iki kimyasalda da metal ölçü kabı kesinlikle kullanmayınız. Aynı ölçü kabını iki kimyasalda kullanmayınız. Isı kaynağının yanında bulundurmayınız. Eldiven , koruyucu gözlük takınız ve iyi havalandırılan bir alanda çalışınız. Çalışma ortamında asla sigara içmeyiniz. Uygulamanız sonrasında karıştırma kabında kalan reçineyi, ekzoterm ısısı nedeniyle tam kürlenene kadar su dolu bir kabın içerisinde bekletmeniz önerilir, bu şekilde aşırı ısınma nedeniyle oluşacak olumsuzluklar engellenir. Bu uyarıları hiçbir zaman unutmayınız. Bu ürünü satın aldığınızda sizin güvenlik uyarılarını ve dosyasını okuduğunuz ve yazılan önlemlere göre kullandığınız kabul edilmektedir.

  ÖNEMLİ : Bu web sitesinde yer alan bilgiler, üretici firmaların uzun süreli laboratuvar testleri ve kurumsal bilgi birikimleriyle hazırlanmıştır. İyi niyetle yol gösterici olarak verilen bu bilgilerin kullanımından kaynaklanan hiçbir zarardan Fiber Elyaf Kompozit Ltd Şti ve üretici firma sorumlu değildir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan sorun ve zararlardan Fiber Elyaf Kompozit Ltd Şti  ve üretici firma sorumlu tutulamaz. Ayrıca ürünlerimizi üretimde kullanmaya başlamadan önce, çalışma ortamınızda uygulama denemelerini yapmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

 • ÜRÜN DETAYI

  • 1 Kilo Polyester (Kobalt katkılı)
  • 1 adet 10 ml. Mek (Methyl Ethyl Ketone Peroxide) dondurucu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.